Queen Bee Güzellik Merkezinde Dermapen Uygulaması-Deneyimli Anne
GENEL KONULAR GÜZELLİK DENEYİMLERİM MUTFAK DENEYİMLERİM ANNELİK DENEYİMLERİM GEZME TOZMA DENEYİMLERİM

13 Aralık 2016 Salı

Queen Bee Güzellik Merkezinde Dermapen Uygulaması


Geçtiğimiz hafta blogger arkadaşlarım ile Queen Bee Güzellik Merkezinde, "dermapen" uygulamasındaydık. Sahibesi Sevgili Sakine Hanım ve kardeşi bizi güler yüzlü ve sıcak karşıladılar.

İkramlar da çok güzeldi.


Kısaca dermapen nedir diye bahsetmek istiyorum.

Dermapen, dikey olarak cilde birçok iğnenin batırılması ve burada kanallar açılarak epidermal hasar oluşturulmaya çalışılmasıdır. Açılan kanallardan kullanılan ürünlerin istenilen noktaya ulaşması ve cildin yenilenmesi/gençleşmesi sağlanır. Ne kadar çok kanal açılırsa o kadar etkili oluyor diyebilirim.

Uygulamadan önce cilt iyice temizleniyor ve uyuşturuluyor. Cildimiz 15-20 dakika streç filme sarılı bekliyoruz. Sonrasında işleme geçiliyor.

Şimdi eminimki acıyor mu diye geçiriyorsunuz aklınızdan? Bu iğneler yalnızca cildin üst derisini tahrip ediyor zaten uyuşturulduğu için de bir şey hissetmiyorsunuz.


Yaklaşık 20 dakika ile yarım saat arası süren dermapen işlemi esnasında cilde kollajen ve kök hücre ekstresi uygulanıyor. İşlem bittikten sonra da yatıştırmak ve cildi beslemesi için koyun plesantası maskesi uygulanıyor.


Ben beyaz tenli olduğum için kızarıklık çok oldu ama diğer arkadaşlar benim kadar kızarıklık yaşamadı. Bu kızarıklıklar iki üç gün sürdü, kızarıklıktan sonra cildim hafif soyulmaya başladı. Toplam da bir hafta böyle gezdim. Tabii o arada Bb ve Cc krem sürmeden dışarı çıkmadım.:))

Hatta eşim ilk gördüğünde "ne oldu sana böyle" şokunu yaşadı.:)

Gelelim sonrasına; dermapen yapıldıktan sonra bir gün boyunca cildimizi kesinlikle yıkamıyoruz, mümkünse ellerimizi sürmüyoruz. Bol bol nemlendirici ve güneş kremi sürüyoruz. Özellikle güneş kremini cilt tam iyileşene kadar ihmal etmiyoruz. Bu dönemde cilt hassas olduğundan güneş kremsiz çıkarsak lekelenmeler olabilir, aman dikkat!

15-20 gün sonra cilt daha parlak bir hal alıyor. Benim cildimden ziyade göz çevremde başlayan kırışıklıklarım ile ilgili sıkıntım vardı ve o kısımda bariz farklar hissettim. Bu ilk seansta böyle bir kaç seans daha alırsam muhtemelen daha geç yaşlanacağım.:) Bu arada normalde başka güzellik merkezlerinde bu işlemi yüz için ayrı gözler için ayrı yapıyorlar. Sakine Hanım'a gittiğinizde o yüz ve gözler diye ayırmadan her yere uyguluyor. Hiç korkmayın oraya daha ufak iğnelerle yapılıyor ve uyuştuğu için acımıyor. Genel olarak acı veren bir işlem değil hafif ısırık hissi veriyor sadece.

Dermapen vücudumuzun her bölgesine uygulanabilen bir işlemdir.

Peki ne için yaptırılır?


* Ciltte sarkma, yara izleri
* Göz çevresindeki problemler (kırışıklık, morluk, torbalanma)
* Akne izleri
* Leke tedavisi
* Gözenek küçültme
* Saç dökülmesi, kellik
Boyun bölgesindeki problemler (kırışıklık, sarkma)
* Çatlak oluşumu
* Siğil tedavisi
gibi birçok problemin tedavisinde kullanılıyor.

Dermapen, diğer işlemlere göre en az maliyetli yöntemlerden.

Dermapen işlemi ile ilgili fiyatlara gelecek olursak; 1 seansı 250 TL'ye yapılıyor. Tabii seans sayısı arttıkça indirim de yapılıyor. Ayrıca gidip benim adımı verdiğinizde Sakine Hanım sizlere %20 indirim yapacak. Hem de sadece dermapen değil tüm işlemler için geçerli olan bir indirim.

Queen Bee Güzellik Merkezi'nde Dermapen Dışında Yapılan İşlemler,

* Cilt Bakımı
* Kıl Tekniği Kaş Yapımı
* Epilasyon
* Kolajen Uygulaması
* Kimyasal Peeling
* Leke Tedavisi
* Özel Maske Uygulaması


Aralık ayı boyunca da bir arkadaşınıza epilasyon tavsiye ederseniz, cilt bakımı ya da 1 seans epilasyon ücretsiz! Benden söylemesi değerlendirip değerlendirmemek sizin elinizde.


***BOM DERGİSİ ARALIK SAYISINDAYIZ***


Sevgiler...
Queen Bee Güzellik Merkezi
Tunalı Hilmi Cd. No:70/9 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: 0312 467 07 06- 0530 292 28 15
sakinesoydan1@hotmail.com2 yorum:

  1. İlk defa duydum, çok yararlı bir yazı oldu. Kaleminize sağlık. Kimyasal peelingin gelişmiş bir versiyonu gibi algıladım. Kadın olmak böyle bir şey, seviyoruz bakımı. Sevgiler..

    YanıtlaSil
  2. Ben dayanamam sanirim. Disçide bile fenalik geçiriyorum disçim benden nefrez ediyor 😊

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.

blog şablon tasarım sosyal medya kafe
DENEYİMLİ ANNE COPYRİGHT © 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.
www.deneyimlianne.com’ da yer alan tüm bilgiler, kişisel deneyim ve araştırmalarımdır.Tedavi ve teşhis özelliği taşımaz,
sadece tavsiye ve bilgilendirmeye yöneliktir.Her bireyin gereksinimlerinin farklı olduğu göz önüne alındığında, kendinize ve çocuğunuza özel yöntemler için mutlaka konunun uzmanına başvurun.